Doświadczenie użytkownika Craftsman 138 98982

Doświadczenie użytkownika Craftsman 138 98982 jest jednym z najlepszych dostępnych narzędzi dla majsterkowiczów. Jest to solidny i wytrzymały produkt, który jest niezawodny i łatwy w użyciu. Produkt został zaprojektowany z myślą o wygodzie użytkownika, dzięki czemu praca jest szybka i wydajna. Zaawansowana technologia, która została wykorzystana w produkcie, gwarantuje długotrwałe i niezawodne działanie. Niezależnie od poziomu umiejętności majsterkowania, każdy użytkownik może skorzystać z tego narzędzia i cieszyć się doskonałymi wynikami.

Ostatnia aktualizacja: Doświadczenie użytkownika Craftsman 138 98982

Rozwiązania, które oferujemy

Bezproblemowa łączność między pasażerami, pojazdem
i otoczeniem.

Posługujemy się sprawnie zarówno językiem oprogramowania, jak i samochodu

W Aptiv wierzymy, że gęstsza sieć połączeń w otoczeniu użytkownika zaczyna się od otwartych platform, głęboko zintegrowanych z systemami detekcji, obliczeniowymi i interfejsowymi, które je obsługują. To dlatego umożliwiamy producentom kontrolowanie oprogramowania, które definiuje ich pojazdy. Producenci zapewniają wyjątkowe środowiska użytkownika w kabinach pojazdów, a Aptiv dostarcza technologie, które to umożliwiają.

Aptiv dostarcza najlepsze w swojej klasie rozwiązania z zakresu ergonomii użytkowania, takie jak platformy informacyjno-rozrywkowe, zintegrowane kontrolery kokpitu czy systemy detekcji we wnętrzu.

Obecnie użytkownicy oczekują w samochodzie takich samych funkcji cyfrowych i łączności, jakie mają gdzie indziej, na przykład w telefonach lub w domach. Aby to umożliwić, Aptiv pomaga przekształcić pojazd w platformę opartą na oprogramowaniu. Nasze szerokie możliwości w zakresie oprogramowania i usług pozwalają nam zintegrować w pojeździe szeroką gamę wiodących platform usługowych, takich jak Android. Stosowana przez nas metodyka zwinnego rozwoju umożliwia klientom wprowadzenie nowych, elastycznych modeli biznesowych i zapewnia im nowe korzyści.

Dowiedz się więcej o naszych rozwiązaniach.

ELASTYCZNOŚĆ — KOMPLETNE ROZWIĄZANIE SYSTEMOWE LUB NIEZALEŻNE FUNKCJE I USŁUGI

Detekcja i przetwarzanie

Oprogramowanie

Usługi

Android Automotive OS — bezprzewodowo 

Aptiv to najlepszy pomost między motoryzacją a technologią

 • Aptiv dostarcza pierwsze samochodowe rozwiązanie informacyjno-rozrywkowe z wbudowanymi aplikacjami i usługami Google w samochodzie Polestar 2, a następnie Volvo XC40
 • Dzięki temu umożliwiony zostaje natywny dostęp do takich usług, jak Asystent Google, Mapy Google czy Sklep Google Play.
 • Volvo XC40 to także pierwsze volvo, które otrzymuje aktualizacje oprogramowania i systemu operacyjnego w czasie rzeczywistym bezprzewodowo, a także aplikacje motoryzacyjne stworzone przez globalną społeczność programistów Androida.
 • Android Automotive OS w połączeniu z bezprzewodowymi aktualizacjami pozwoli na ulepszanie pojazdu i dodawanie do niego nowych funkcji, a także na zapewnienie najnowszego środowiska użytkownika przez cały okres jego eksploatacji
 • Aptiv współpracował z Google i kierował rozwojem oraz integracją systemu operacyjnego Android Automotive, jednocześnie uzyskując wczesny dostęp do aktualizacji i funkcji Androida.

Czytaj więcejDokumentacja Techniczna

Ciągła integracja

NOWY, ZWINNY SPOSÓB WSPÓŁPRACY

Aptiv wykorzystuje podejście „ciągłej integracji” (CI), aby przyspieszyć dostarczanie kluczowych funkcji i zmniejszyć ryzyko podczas tworzenia oprogramowania. Ten zwinny model pracy z wieloma interesariuszami zaczyna się od wyceny i wcale nie kończy się na wprowadzeniu produktu na rynek, gdyż obejmuje również ciągłe dodawanie nowych funkcji.

 • Szybkie aktualizacje, testowanie i integrowanie nowego oprogramowania
 • Idealnie nadaje się do rozwoju platform otwartych, które pozwalają na głęboką współpracę z wiodącymi ekosystemami usługowymi
 • Wysoki poziom automatyzacji jest niezbędnym składnikiem wspólnego rozwoju i zarządzania cyklem życia

Czytaj więcej

Detekcja we wnętrzu

WSPIERANIE SKALOWALNEJ FUNKCJONALNOŚCI DLA BEZPIECZEŃSTWA, KOMFORTU I WYGODY

 • Skalowalne rozwiązania — wszystkie funkcje detekcji we wnętrzu
 • Buduje zaufanie do jazdy automatyzowanej oraz przy przekazywaniu kontroli sterowania przez kierowcę
 • Pełny zestaw czujników do różnych zastosowań
 • Pełna gama zastosowań — od podstawowych funkcji NCAP po rozwiązania z zakresu zaawansowanych interfejsów, które pomagają zróżnicować środowisko użytkownika w kabinie
 • Dostarczane tylko oprogramowanie; łączenie funkcji ze zintegrowanymi kontrolerami kokpitu

Czytaj więcej

Zmiana reguł gry

Wiemy, jak współpracować

Rozwiązania Aptiv umożliwiają producentom kontrolowanie oprogramowania, które definiuje ich pojazdy. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat platformy informacyjno-rozrywkowej Aptiv Android i jej elastyczności. 

Podążaj za mobilnością

Zobacz, co czeka nas w przyszłości, otrzymuj informacje o nowościach na bieżąco.

Zapisz się, aby otrzymać newsletterNie martw się. Starannie dobieramy treść i częstotliwość wiadomości, a Twój adres e-mail nie zostanie udostępniony.

Szybkość ładowania strony jest obecnie jednym z najważniejszych czynników wpływających na odbiór strony przez użytkownika, wpływa także na pozycje w wynikach wyszukiwania. W dzisiejszym artykule poznamy 7 narzędzi, które umożliwiają wykonanie testu prędkości strony, a także dowiemy się, dlaczego jest to tak ważne.

Dlaczego szybkość ładowania strony jest ważna?

Prędkość ładowania strony internetowej ważna jest z dwóch powodów. Pierwszym z nich jest doświadczenie użytkownika, a drugim wpływ na pozycjonowanie. Poniżej zagłębiamy się dokładniej w te elementy.

Doświadczenie użytkowników

Użytkownicy odwiedzający stronę lub sklep internetowy podejmują decyzje szybko. Chcą, by treść przez nich pożądana wyświetliła się błyskawicznie, a na przełączanie pomiędzy podstronami czy kategoriami nie musieli czekać za długo. Każdy, kto musi czekać nawet 1-2 sekundy na załadowanie się strony staje się powoli sfrustrowany. Efektem tego najczęściej jest opuszczenie przeglądanej witryny i przejście do konkurencji.

Wpływ na pozycjonowanie

To, że szybkość ładowania strony ma wpływ na pozycje w wynikach wyszukiwania, Google oświadczyło już w 2010 roku na swoim oficjalnym blogu Z początku czynnik ten nie był brany na poważnie przez webmasterów, jednakże ostatnimi czasy prędkość strony ma jeszcze większe znaczenie. Google chce, by serwowane przez nich wyniki były jak najlepsze dla użytkownika, dlatego też na najwyższych pozycjach umieszcza strony, które ładują się szybko (oczywiście nie jest to jedyny czynnik wpływający na ranking).

7 narzędzi umożliwiających test prędkości strony

W dalszej części artykułu przedstawiamy 7 popularnych narzędzi, umożliwiających testowanie prędkości strony.

PageSpeed Insights

Pierwszym narzędziem służącym do pomiaru szybkości ładowania strony jest usługa od firmy Google. Z jej pomocą możemy zmierzyć szybkość działania witryny na urządzeniach desktopowych oraz mobilnych. PageSpeed Insights dostępny jest na tej stronie.

Load Impact

Narzędzie, dzięki któremu przetestujemy prędkość strony w zaawansowany sposób. Po darmowej rejestracji mamy dostęp do dziesięciu testów miesięcznie. Plan premium, który kosztuje $119 miesięcznie, takich ograniczeń nie posiada. Testy mają formę stworzenia sztucznego ruchu na stronie oraz analizy, jak się ona zachowuje pod takim obciążeniem. Load Impact pozwala na sprawdzenie, jak witryna będzie reagować przy ruchu na poziomie 1 mln użytkowników z różnych lokalizacji.

mobiReady

mobiReady to darmowe narzędzie służące do testu prędkości strony, które głównie skupia się na urządzeniach mobilnych. Program sprawdza, jak wygląda witryna oraz jak szybko działa na komputerze, oraz na telefonach wysokiej, średniej oraz niskiej klasy. Narzędzie przyda się w szczególności administratorom oraz webmasterom, których główną grupą docelową są użytkownicy mobilni.

Varvy

Narzędzie jest w pełni darmowe i prócz szybkości ładowania strony analizuje również witrynę pod kątem SEO. Varvy w porównaniu do innych programów podaje tylko proste informacje, które w przypadku skomplikowanych problemów mogą nie być wystarczające do zwiększenia prędkości strony.

YSlow

YSlow to wtyczka, która działa na takich przeglądarkach jak: Firefox, Chrome, Opera oraz Safari. Przy jej pomocy sprawdzić możemy jak szybko działa nasza strona internetowa. Wtyczka pokazuje wagę strony, wskazuje problemy oraz podpowiada jak je naprawić.

Pagelocity

Pagelocity podobne jest do wcześniej wspomnianego narzędzia Varvy. Oprócz testu prędkości strony analizuje ją także pod kątem SEO oraz pokazuje użytkownikowi błędy, które należy naprawić. W przypadku prędkości witryny mamy podaną wagę obrazów, skryptów oraz CSS wraz z wynikiem Page Speed. Narzędzie Pagelocity znajduje się na stronie: http://pagelocity. com/

GTmetrix

GTmetrix to kolejne narzędzie na naszej liście, które oferuje płatny plan premium. Jednakże do testowania jednej strony wystarczy wersja bezpłatna. GTmetrix pokazuje czas załadowania witryny, jej wagę oraz listę błędów, które należy poprawić, by zwiększyć wynik.

Jak poprawić prędkość strony?

Każde wyżej wymienione narzędzie informuje użytkownika, które elementy na stronie internetowej wymagają poprawy. Najczęstsze przyczyny, przez które witryna osiąga słabe wyniki to:

 • zbyt wielka waga grafik,

 • niezoptymalizowany kod,

 • duża ilość skryptów.

Te czynniki skutecznie obniżają prędkość strony. Wystawiane oceny przez wspomniane narzędzia mogą się różnić, dla przykładu w PageSpeed Insights uzyskujemy ocenę x/100, gdzie x to dowolna liczba. W przypadku GTmetrix dostajemy ocenę w skali od F do A, gdzie F to najgorszy wynik, natomiast A to najlepszy. Niezależnie od narzędzia, z którego korzystamy, najlepiej będzie, jeśli wyniki uzyskają ocenę oznaczoną na zielono. Oznacza to bardzo dobrą notę oraz to, że nasza strona internetowa działa szybko.

Zależnie od uzyskanego wyniku wyświetlą się nam błędy, które wymagają poprawy. Jednym z najczęstszych błędów są zbyt duże wielkości grafik. Ich załadowanie wymaga od serwera odpowiednich zasobów, dlatego też skutecznie obniżają one prędkość strony. Przykładowo dla strony opartej o CMS WordPress wystarczy zainstalować odpowiednią wtyczkę, która nazywa się WP SMUSH, natomiast dla CMS Drupal 7 – Pngoptimizer.

Podsumowanie

W dzisiejszym artykule poznaliśmy 7 narzędzi umożliwiających testowanie prędkości strony. Wiemy także, że ten czynnik ma duży wpływ na doświadczenia użytkownika oraz na pozycje w wynikach wyszukiwania. Z tych dwóch powodów warto zadbać o to, by strona była jak najbardziej zoptymalizowana oraz szybka. Każdy program przez nas opisany udziela podpowiedzi użytkownikowi na temat tego, co wymaga poprawy.

Chcesz mieć szybką i skuteczną stronę?

Zrobimy ją dla Ciebie

Jakub Czyż

Denis Peszka

Aleksandra Stala

w: red. R. Milic-Czerniak, Badania marketingowe – nowe metody badań i zastosowania, Difin, Warszawa, 2019, s. 117

G. Moore już w 1998 roku pisał o przepaści, jaką muszą pokonać innowacje, zanim po grupie zaawansowanych technologicznie wczesnych użytkowników (innowatorzy i prekursorzy) produkt zostanie zaakceptowany przez pierwszą grupę jego entuzjastów, a następnie kolejną znaczną ich grupę 1. Liczne badania potwierdzają zdolność innowacyjności technologicznej zorientowanej na klienta do szybszego powiększania udziałów rynkowych, na co wskazują większe wzrosty przychodów czy zysków, lepsza retencja w firmach, które potrafią odległe instynktowi ludzkiemu najbardziej zaawansowane technologie sprzedawać jako produkty przyjazne użytkownikowi 2. Nie dziwi to, że słynący z orientacji na klienta innowatorzy Silicon Valley prowadzą wraz z Uniwersytetem Stanforda mocną promocję projektowania zorientowanego na użytkownika, w którym znaczną rolę odgrywa etap empatii polegający na rozbudowanych i precyzyjnych badaniach potrzeb użytkowników i próbie przybliżenia innowatorom technologicznym jego...

Doświadczenie użytkownika Craftsman 138 98982

Bezpośredni link do pobrania Doświadczenie użytkownika Craftsman 138 98982

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Doświadczenie użytkownika Craftsman 138 98982