Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Aeg Favola Plus Lm 5200

Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Aeg Favola Plus Lm 5200 jest przeznaczona dla użytkowników, którzy chcą maksymalnie wykorzystać swój egzoszkielet. Instrukcja zawiera informacje dotyczące bezpiecznego instalowania, użytkowania i pielęgnacji urządzenia. Przed instalacją należy dokładnie przeczytać instrukcję, a następnie postępować zgodnie z wytycznymi dotyczącymi bezpiecznego użytkowania. Po zainstalowaniu egzoszkieletu należy regularnie konserwować i czyścić urządzenie, aby upewnić się, że jest ono zawsze w idealnym stanie. Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Aeg Favola Plus Lm 5200 jest kluczem do bezpiecznego, skutecznego i długotrwałego korzystania z urządzenia.

Ostatnia aktualizacja: Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Aeg Favola Plus Lm 5200

Konwergencja jako zjawisko w świecie mediów

Konwergencja należy do jednych z najważniejszych zjawisk związanych z dynamicznymi przemianami mediów, jakie zaszły na przełomie XX i XXI. Samo słowo pochodzi od łac. convergere (pol. zbierać się), co oznacza „zbieżność”, i jest zjawiskiem identyfikowanym m. in. w świecie przyrody [1]. O konwergencji na gruncie nauk o mediach zaczęto mówić na początku lat 80. XX w. Zauważono bowiem wówczas zacieranie się granic między różnymi mediami, w wyniku czego usługi, które dostarczane były jednym kanałem, np. poprzez kabel (telewizja), mogły być dostarczane również w inny sposób (np. satelita). Pojawienie się ogólnodostępnego internetu oraz cyfryzacja mediów masowych mocno przyspieszyły procesy, które zaszły w wyniku przekształcania się całego środowiska medialnego (dostawcy usług – producenci treści – odbiorcy). Rozwój sieci, zwłaszcza pojawienie się szerokopasmowego internetu, przyczynił się do jeszcze większego zintegrowania usług oferowanych przez tradycyjnych nadawców medialnych (prasa, radio, telewizja) w jej przestrzeni, a także wyłonienie się nowych modeli biznesowych opartych nie na sprzedaży usług, ale dostępie do danych użytkowników oraz ich przetwarzaniu.

Samo zjawisko konwergencji jest niezwykle złożone i wieloaspektowe, może oznaczać zarówno fazę rozwoju mediów, zdolność do przenikania się mediów czy proces, w którym wzajemnie przenikają się zależności pomiędzy treściami medialnymi a ich twórcami lub odbiorcami [2], [3]. Jest ona efektem rozwoju technologicznego i dyfuzji sektora telekomunikacyjnego, przestrzeni mediów i obszaru technologii informatycznej. Jak to celnie ujęli Jay Dawid Bolter i Richard Grusin, autorzy książki "Remediation. Understanding New Media": „Konwergencja to wzajemna remediacja przy-najmniej trzech ważnych technologii – telefonu, telewizji i komputera – z których każda jest hybrydą technicznych, społecznych i ekonomicznych praktyk, oferujących swoją własną ścieżkę natychmiastowości” [4]. Najważniejsze typy konwergencji zostały przedstawione w Tabela 1.

Tabela 1: Typy konwergencji. Opracowanie własne na podstawie Kopecka-Piech, K. : Koncepcje konwergencji mediów, Studia Medioznawcze 2011, 3(46) oraz Jakubowicz, K. : Nowa ekologia mediów. Konwergencja a metamorfoza, Wydawnictwo Poltext, Warszawa 2011

Konwergencja technologicznaKonwergencja ekonomicznaKonwergencja zawartości
- urządzeń; - urządzeń Łączenie różnych funkcji urządzeń w obrębie jednego urządzenia, zapewniające wygodny i łatwy sposób dostępu do tych funkcji, np. smartfon z radiem i aparatem, zegarek z pulsometrem i funkcją odbierania połączeń telefonicznych. - rynkowa i regulacyjna; Łączenie rynków telekomunikacji, technologii informacyjnych i mediów; wyróżnia się rynkową konwergencję poziomą (łączenie się przedsiębiorstwa oferujących te same usługi, np. dostawcy infrastruktury, telewizji, operatorzy komórkowi itp. ) oraz pionową (łączenie się przedsiębiorstw z różnych obszarów, np. dostawcy infrastruktury internetowej i operatora komórkowego czy infrastruktury internetowej i telewizji). Tego typu konwergencja wymusza nowe regulacje prawne, zwłaszcza w zakresie ochrony konkurencji i konsumentówSzereg procesów integracji i krzyżowania się mediów w obrębie ich zawartości podczas całego procesu jej tworzenia (planowanie, produkcja, dystrybucja i użytkowanie). Może przejawiać się na poziomie włączania cech gatunków charakterystycznych dla jednych mediów (np. telewizji) do produkcji tworzonych dla innych mediów (np. gry wideo), a także strategii komunikacyjnych dążących do stworzenia wieloplatformowego produktu medialnego (np. opowiadanie transmedialne). Jest to proces sterowany odgórnie przez korporacje i napędzany oddolnie – przez praktyki użytkowników, który integruje się w określonych aktywnościach na rzecz współtworzenia lub przekształcania treści (kooperacja między profesjonalistami a amatorami). Tego typu konwergencja wpływa na rozmywanie się granic pomiędzy zabawą a pracą oraz między aktywnym użytkowaniem a pasywnym odbiorem
- rozwiązań; Ujednolicanie metod dostępu do sieci, procesów, usług i aplikacji niezależnie od wykorzystywanego sprzętu, np. oferowanie dostępu do telewizji, internetu i telefonii komórkowej przez jednego dostawcę (konwergencja usług)- korporacyjna; Integracja przedsiębiorstw z różnych rynków wynikająca ze zbieżności interesów w celu zwiększenia zysków. Przejawia się w tworzeniu fuzji przedsiębiorstw czy sieci przemysłu medialnego, a także kooperacji, np. tworzeniu wspólnych produkcji medialnych
- sieciowa; Tworzenie jednolitej architektury sieciowej, służącej do realizacji różnych usług, np. sieci inteligentne

Jednoznaczna ocena zjawiska konwergencji jest trudna. Z jednej strony w jej wyniku doszło do koncentracji rynku mediów i tworzenia się oligopoli medialnych i technologicznych, których przychody sięgają miliardów dolarów rocznie (zob. Platformizacja sieci). Koncerny takie jak Comcast Corporation, Warner Media, Alphabet czy Amazon w Stanach Zjednoczonych, Axel Springer w Europie oraz Tencent i Baidu w Chinach oferują dostęp do wielu produktów i usług medialnych, w tym za pośrednictwem internetu. Z drugiej strony dzięki konwergencji przyspieszyły prace nad nowymi technologiami, np. sztuczną inteligencją oraz rozpoznawaniem mowy i twarzy, wirtualną i rozszerzoną rzeczywistością, płatnościami internetowymi, etc. Konkurencja na rynku usług przyniosła też korzyści użytkownikom mediów, którzy otrzymali dostęp do nowych usług za pośrednictwem internetu, np. możliwość zbliżonej płatności telefonem, zamawianie posiłków i przejazdów przez aplikacje mobilne.

Przykład 1: Imperium Jeffa Bezosa

Powiązania pomiędzy różnymi firmami wchodzącymi w portfolio firm należących do właściciela Amazona dobrze ilustrują mechanizm różnych typów konwergencji. Przykładowo, oprócz sklepu internetowego Amazon, w skład imperium Jeffa Bezosa wchodzą m. : sieć sklepów spożywczych Whole Foods, Amazon Robotics, dziennik "The Washington Post", spółka Alexa, serwis internetowy Twitch będący platformą medialną udostępniającą wideo strumieniowe, przeznaczony w głównej mierze do transmisji gier komputerowych oraz rozgrywek sportu elektronicznego, serwis IMDb największa na świecie internetowa baza danych na temat filmów i ludzi z nimi związanych czy internetowy sklep z obuwiem i odzieżą Zappos.Grafika przedstawiająca imperium Jeffa Bezosa została opracowana przez portal VisualCapitalis: https://www. com/jeff-bezos-empire-chart/.

Uwaga 1: Amazon i Facebook jako dostawcy usług transmisji sportowych

Korporacje technologiczne zaczynają rywalizować ze stacjami telewizyjnymi na rynku transmisji wydarzeń sportowych. W listopadzie 2017 ATP sprzedało Amazonowi prawa do 37 turniejów cyklu ATP World Tour. Amazon Prime Video pokaże je na wyłączność na terytorium Wielkiej Brytanii oraz Irlandii w latach 2019-2023. Z kolei w 2018 roku English Premier League sprzedała Facebookowi za 226 milionów euro 3-letnie prawa na wyłączność do wszystkich meczów ligii (lata 2019-2022) w Tajlandii, Wietnamie, Kambodży i Laosie. Również UEFA sprzedała Facebookowi prawa do transmisji 32 meczów Ligi Mistrzów (oraz dodatkowo Superpuchar Europy) na sezon w okresie 2018-2021, za darmo i do obejrzenia na profilu FB rozgrywek Champions League w Brazylii, Argentynie, Urugwaju, Chile, Kolumbii i Meksyku.

Zadanie 1:

Treść zadania:

Dlaczego konwergencja została uznana za jedno z najważniejszych zjawisk przełomu XX i XXI w.? Jak pod wpływem konwergencji zmieniło się środowisko medialne?

Zadanie 2:

Treść zadania:

Jakie dostrzegasz wady i zalety konwergencji ekonomicznej dla konsumenta? Odpowiedz, na przykładzie firmy Amazon i marek z jej portfolio (). Jeśli nie wiesz, w czym się specjalizują, sprawdź w internecie.

Zadanie 3:

Treść zadania:

Poszukaj w internecie, jak zmieniło się prawo UE dotyczące usług na jednolitym rynku audiowizualnym w związku ze wzrostem znaczenia platform medialnych i ich rolą w dystrybucji treści online. Jak oceniasz te zmiany?

Bibliografia

1. Kopecka-Piech, K. : Koncepcje konwergencji mediów, Studia Medioznawcze 2011, 3(46), s. 11, dostęp:28. 08. 2020
2. 13, dostęp:28. 2020
3. Jakubowicz, K. Konwergencja a metamorfoza, Wydawnictwo Poltext, Warszawa 2011.
4. Bolter, J. D., Grusin, R. : Remediation. Understanding New Media, MIT Press, Cambridge 2000, p. 224.

Drogi Użytkowniku,

klikając przycisk „AKCEPTUJĘ”  zgadzasz się, aby serwis Ceneo. pl sp z. o. i jego Zaufani Partnerzy przetwarzali Twoje dane osobowe zapisywane w plikach cookies lub za pomocą podobnej technologii w celach marketingowych (w tym poprzez profilowanie i analizowanie) podmiotów innych niż Ceneo. pl, obejmujących w szczególności wyświetlanie spersonalizowanych reklam w serwisie Ceneo. pl.

Wyrażenie zgody jest dobrowolne. Wycofanie zgody nie zabrania serwisowi Ceneo. pl przetwarzania dotychczas zebranych danych.

Wyrażając zgodę, otrzymasz reklamy produktów, które są dopasowane do Twoich potrzeb. Sprawdź Zaufanych Partnerów Ceneo. pl. Pamiętaj, że oni również mogą korzystać ze swoich zaufanych podwykonawców.Informujemy także, że korzystając z serwisu Ceneo. pl, wyrażasz zgodę na przechowywanie w Twoim urządzeniu plików cookies lub stosowanie innych podobnych technologii oraz na wykorzystywanie ich do dopasowywania treści marketingowych i reklam, o ile pozwala na to konfiguracja Twojej przeglądarki. Jeżeli nie zmienisz ustawień Twojej przeglądarki, cookies będą zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej w Polityce Plików Cookies.Więcej o przetwarzaniu danych osobowych przez Ceneo. pl, w tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz tutaj.Więcej o plikach cookies, w tym o sposobie wycofania zgody, znajdziesz tutaj.Pamiętaj, że klikając przycisk „Nie zgadzam się” nie zmniejszasz liczby wyświetlanych reklam, oznacza to tylko, że ich zawartość nie będzie dostosowana do Twoich zainteresowań.

Nie zgadzam się

O nas

ManualDB to baza danych instrukcji użytkowania, która jest ciągle rozszerzana o inne podręczniki. Grupujemy instrukcje z kilku stron wraz z podręcznikami, więc nie trzeba szukać na wielu serwerach, ale instrukcję znaleźć można łatwo u nas, a przekierujemy na odpowiednią stronę internetową. Wszystkie podręczniki sprawdza zespół doświadczonych pracowników. Masz pewność, że u nas znajdziesz zawsze instrukcją użytkownika. Pobranie (download) podręczników i instrukcji w języku polskim jest bezpłatne.

Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Aeg Favola Plus Lm 5200

Bezpośredni link do pobrania Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Aeg Favola Plus Lm 5200

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Instrukcja instalacji, użytkowania i pielęgnacji Aeg Favola Plus Lm 5200