Najczęściej zadawane pytania Hitachi Cp S420wac7s2

Najczęściej zadawane pytania dotyczące projektora Hitachi CP-S420WA-C7S2 obejmują kwestie takie jak jego wymiary, łatwość instalacji, jakość obrazu i wydajność. Projektor CP-S420WA-C7S2 jest mały, lekki i łatwy w instalacji, dzięki czemu może być używany w domu lub w biurze. Jego jasność wynosi 4200 lumenów, a wyświetlane obrazy są wyraźne, ostre i żywe. Projektor ten ma także szeroki zakres regulacji, dzięki czemu można go dostosować do każdego rodzaju pomieszczenia. Zużywa także mniej energii niż inne projektory, dzięki czemu jest bardziej ekonomiczny.

Ostatnia aktualizacja: Najczęściej zadawane pytania Hitachi Cp S420wac7s2

Ostatnia aktualizacja:

Masz pytanie? Otrzymaj odpowiedź tutaj!

 • Potrzebujesz pomocy z konfiguracją ExpressVPN na swoim urządzeniu? Sprawdź sekcję z tutorialami konfiguracyjnymi.
 • Doświadczasz problemów z używaniem ExpressVPN na swoim urządzeniu? Sprawdź sekcję z przewodnikami ułatwiającymi rozwiązywanie problemów.

Potrzebujesz pomocy przez czat na żywo? Możesz też skontaktować się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN, aby uzyskać odpowiedzi na dodatkowe pytania.

Przejdź do sekcji

PODSTAWY VPN
Czym jest VPN?
Co mogę zrobić z VPN?
Do jakich usług mogę otrzymać dostęp dzięki VPN?
Czy VPN spowolni moje połączenie z Internetem?

SUBSKRYPCJE EXPRESSVPN
Ile kosztuje ExpressVPN?
Czy ExpressVPN jest darmowy?
Jak działa 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy?
Co otrzymam wraz z moją subskrypcją?
Jak mogę opłacić swoją subskrypcję?
Jak anulować swoją subskrypcję?
Czy ExpressVPN oferuje dożywotnią subskrypcję?
Dlaczego ExpressVPN jest droższy od innych VPN-ów?
Czy otrzymam powiadomienie, gdy moja subskrypcja wygaśnie?

O EXPRESSVPN
Ile urządzeń może być połączonych z ExpressVPN jednocześnie?
Jakie urządzenia i platformy są obsługiwane?
Oferujecie statyczne, czy dynamiczne adresy IP?
Ile adresów IP posiadacie?
Czy zapisujecie moje dane?
Czy ExpressVPN jest bezpieczny?
Czy posiadacie program referencyjny?
Dlaczego warto wybrać ExpressVPN, a nie innych dostawców VPN?
Jakie są Warunki korzystania z ExpressVPN?

UŻYWANIE EXPRESSVPN
Jak mogę zalogować się na swoje konto ExpressVPN?
Jak zainstalować ExpressVPN?
Dlaczego moja aplikacja desktopowa ExpressVPN nie aktualizuje się automatycznie?
Dlaczego moja aplikacja ExpressVPN nie powiadamia mnie o najnowszej dostępnej wersji?
Czym jest wybór lokalizacji?
Czy ExpressVPN „dławi” moje połączenie?
Czy mogę usunąć swoje konto ExpressVPN?

CZAT NA ŻYWO I WSPARCIE TECHNICZNE
Wciąż mam pytania. Jak mogę skontaktować się z pomocą techniczną przez czat na żywo?


Czym jest VPN?

VPN to wirtualna sieć prywatna, zabezpieczony tunel między przynajmniej dwoma urządzeniami.

Podłączając się do VPN, zyskujesz szyfrowane połączenie internetowe. Dzięki temu możesz liczyć na prywatność, bezpieczeństwo i dostęp do dowolnych treści online – niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujesz.

Dowiedz się więcej, czym jest VPN.

Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Co mogę zrobić z VPN?

VPN to wielofunkcyjne narzędzie cyfrowe. Możesz używać VPN, aby:

 • Ukryć swój prawdziwy adres IP i przeglądać Internet z większą prywatnością.
 • Chronić swoje dane poufne (takie jak dane bankowości online lub hasła do kont na portalach społecznościowych) przez szyfrowanie VPN. com/vpn-service" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Odblokować dostęp do ulubionych stron internetowych i platform social media. com/internet-security/unlimited-vpn-bandwidth" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Oglądać i pobierać dowolne treści w sposób bezpieczny, anonimowy i nielimitowany. com/internet-privacy/infographics/#vpn-tips" data-wpel-link="internal">Otrzymywać zniżki podczas zakupów online.

Ten film zawiera napisy w różnych językach. Aby zmienić język, wybierz ikonę koła zębatego, a następnie „Napisy/CC”, aby otworzyć menu językowe.

Dowiedz się więcej na temat tego, co zapewnia VPN. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Do jakich usług mogę otrzymać dostęp dzięki VPN?

VPN pomaga Ci otrzymać dostęp do wielu usług streamingu online, portali społecznościowych i portali informacyjnych w sposób bezpieczny i z wysokim stopniem ochrony. com/vpn-service" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Zobacz tutaj listę serwisów, do których możesz uzyskać dostęp z ExpressVPN.

Wróć do góry


Czy VPN spowolni moje połączenie z Internetem?

Jest to możliwe w przypadku każdego VPN, ale różnica jest często w ogóle niezauważalna. Co więcej, jeśli Twój dostawca usług internetowych „dławi” niektóre rodzaj ruchu, używanie VPN może nawet przyspieszyć Twoje połączenie. ExpressVPN wykorzystuje szybką sieć premium i transfer od najwyższej klasy dostawców. com/features/isp-throttling" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Dowiedz się więcej, w jaki sposób VPN może zabezpieczyć Cię przed „dławieniem” dostawców usług internetowych.

Wróć do góry


Ile kosztuje ExpressVPN?

ExpressVPN oferuje trzy standardowe plany subskrypcyjne. Subskrypcje kosztują 8, 32 $ miesięcznie w ramach planu rocznego, 9, 99 $ miesięcznie w ramach planu półrocznego oraz 12, 95 $ miesięcznie w ramach planu miesięcznego.

Plan subskrypcyjnyCena/Miesiąc
12 miesięcy8, 32 $
6 miesięcy9, 99 $
1 miesiąc12, 95 $

Każda subskrypcja jest objęta 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, dzięki czemu możesz wypróbować naszą usługę bez ryzyka. Możesz sprawdzić metody płatności i zaopatrzyć się w ExpressVPN tutaj.

Masz więcej pytań na temat subskrypcji ExpressVPN? Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej ExpressPVN. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Czy ExpressVPN jest darmowy?

Nie. ExpressVPN to usługa premium VPN, chociaż na niektóre urządzenia mobilne dostępna jest też darmowa wersja próbna.

Co więcej, wszystkie nasze subskrypcje są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, co oznacza, że możesz wypróbować naszą usługę przez miesiąc za darmo i całkowicie bez ryzyka, jeśli zmienisz zdanie. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Jak działa 30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy?

W ExpressVPN wierzymy, że spodobają Ci się możliwości zaufanego i szybkiego VPN. Jeśli z jakiegoś powodu Twoje doświadczenie nie będzie Cię satysfakcjonować, masz 30 dni na otrzymanie zwrotu pieniędzy za zakupy wybranego przez siebie planu ExpressVPN. Po prostu skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN. com/features/money-back-guarantee" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Przeczytaj więcej o 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy tutaj. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Co otrzymam wraz z moją subskrypcją?

Każda subskrypcja oferuje dostęp do wszystkich aplikacji ExpressVPN i lokalizacji serwerów. Możesz pobrać aplikacje ExpressVPN na tyle uządzeń, ile chcesz, lub skorzystać z instrukcji dotyczącej ręcznej konfiguracji. com/features" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Dowiedz się więcej o funkcjach dostępnych w ramach każdej subskrypcji ExpressVPN. com/support/vpn-setup/" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Zobacz instrukcje dotyczące konfiguracji aplikacji ExpressVPN i ręcznej konfiguracji tutaj. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Jak mogę opłacić swoją subskrypcję?

ExpressVPN akceptuje różne metody płatności. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Jak anulować swoją subskrypcję?

Instrukcje dotyczące anulowania subskrypcji znajdziesz tutaj.

Wróć do góry


Czy ExpressVPN oferuje dożywotnią subskrypcję?

Nie. Zapewnianie dostępu do bezpiecznej, szybkiej i niezawodnej usługi VPN wymaga ponoszenia stałych kosztów związanych z utrzymaniem.

Dostawcy oferujący dożywotnie subskrypcje muszą radzić sobie z brakiem pewności co do wystarczających zysków. Zazwyczaj robią to poprzez wykorzystywanie tańszej i mniej bezpiecznej infrastruktury, sprzedając dane użytkowników i ich adresy IP za dodatkową opłatą lub ograniczając aktualizacje technologiczne i dostęp do pomocy technicznej, aby obniżyć koszty.

ExpressVPN stara się chronić Twoją prywatność i nieustannie inwestuje w stosowne zasoby, aby móc oferować Ci najlepszej klasy usługę. Aby uzyskać więcej informacji na temat tego, dlaczego nie oferujemy dożywotniej subskrypcji ExpressVPN, przeczytaj ten pełny post na blogu. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Dlaczego ExpressVPN jest droższy od innych VPN-ów?

Oferowanie bezpiecznej i szybkiej sieci na skalę taką, jaką zapewnia ExpressVPN, dużo kosztuje. W przeciwieństwie do budżetowych dostawców, ExpressVPN inwestuje w lepszą i niezawodną platformę, dzięki której jest w stanie oferować doskonałe i bezpieczne doświadczenie. ExpressVPN wciąż zapewnia świetną jakość i oferuje 35% zniżki dla klientów, którzy zdecydują się skorzystać z pakietu rocznego.

Możesz też skorzystać z programu referencyjnego ExpressVPN, aby zdobyć 30 darmowych dni za każdego znajomego, który zarejestruje się dzięki Twojemu poleceniu. com/internet-security/paid-vpn" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Dowiedz się więcej o korzyściach płatnej usługi premium VPN. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Czy otrzymam powiadomienie, gdy moja subskrypcja wygaśnie?

ExpressVPN zastrzega sobie prawo do zawieszenia lub zakończenia świadczenia usług w dowolnym momencie, po uprzednim poinformowaniu Cię w rozsądnym zakresie. W stosownych przypadkach Twoja płatność zostanie Ci zwrócona.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w Warunkach korzystania z ExpressVPN.

Wróć do góry


Ile urządzeń może być połączonych z ExpressVPN jednocześnie?

W ramach pojedynczej subskrypcji z VPN może korzystać jednocześnie pięć urządzeń niezależnie od platformy (w tym wirtualne). com/support/vpn-setup/" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">zainstalować ExpressVPN na dowolnej liczbie urządzeń, ale tylko pięć z nich może łączyć się z VPN w tym samym czasie.

Dowiedz się, jak połączyć więcej niż pięć urządzeń za pomocą pojedynczej subskrypcji.

Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Jakie urządzenia i platformy są obsługiwane?

ExpressVPN posiada aplikacje na Windowsa, Maca, iOS, Androida, Linuxa, routery oraz Kindle, a także ręczne konfiguracje dla Linuxa, Chromebooka, routerów bezprzewodowych (Sabai, DD-WRT, Asus lub Tomato) i konsol do streamingu multimediów lub konsol do gier (Apple TV, PlayStation 4, Xbox One, PlayStation 3 lub Xbox 360). com/vpn-software" target="_blank" rel="noopener noreferrer" data-wpel-link="internal">Dowiedz się więcej o używaniu ExpressVPN na swoim urządzeniu. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Oferujecie statyczne, czy dynamiczne adresy IP?

ExpressVPN nie oferuje ani dedykowanych, ani statycznych adresów IP. Wynika to z tego, że adresy IP ExpressVPN podlegają regularnej rotacji. Łącząc się z serwerem ExpressVPN, otrzymasz najlepszy z dostępnych adresów IP. Może to być adres IP, z którym już wcześniej Cię połączono lub inny. ExpressVPN dokonuje rotacji adresów IP używanych przez wszystkich klientów w celu zwiększenia anonimowośći użytkownika i zapewnienia mu wyższego stopnia prywatności. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Ile adresów IP posiadacie?

ExpressVPN ma tysiące serwerów w dziesiątkach lokalizacji na całym świecie. Każda lokalizacja może mieć setki serwerów, z których każdy posiada tysiące adresów IP. Dostępność serwerów zależy od wybranego protokołu połączenia (Lightway, OpenVPN lub IKEv2). ExpressVPN nie określa liczby dostępny adresów IP, ponieważ może to ulec zmianie w zależności od zainteresowania i innych czynników.

Pełną listę wszystkich naszych aktualnych lokalizacji znajdziesz tutaj. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Czy zapisujecie moje dane?

ExpressVPN jest firmą skupiającą się na prywatności, która nie przechowuje danych dotyczących aktywności i połączeń swoich użytkowników. ExpressVPN gromadzi minimalną ilość danych na temat korzystania z serwerów, aby móc identyfikować i rozwiązywać problemy techniczne, jednak tych danych nie da się używać w celu połączenia ich z określoną aktywnością lub zachowaniem.

Więcej szczegółów znajdziesz w surowej polityce ExpressVPN dotyczącej braku przechowywania danych na temat aktywności lub połączeń, jak również Polityce prywatności i Warunkach korzystania z usługi.

Wróć do góry


Czy ExpressVPN jest bezpieczny?

Tak! ExpressVPN dokłada wszelkich starań, aby zapewnić bezpieczeństwo i ochronę Twojego połączenia VPN:

 • Maskowanie IP wykorzystujące lokalizacje serwerów na całym świecie.
 • Standardowe w branży szyfrowanie 256-bitowe AES.
 • Blokada sieci (wyłącznik awaryjny) w celu lepszego zabezpieczenia przed wyciekiem.
 • Brak zapisu danych dotyczących aktywności i połączeń.
 • Prywatny DNS bez jakichkolwiek informacji na każdym serwerze.
 • Sekretne przekierowywanie w celu zapewnienia lepszej prywatności w przyszłości.

Poza tymi standardowymi funkcjami, ExpressVPN posiada dedykowany zespół inżynierów ds. bezpieczeństwa, który nieustannie pracuje nad aktualizacją naszej sieci i aplikacji, aby być w stanie stawiać czoła nowym zagrożeniom prywatności. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Czy posiadacie program referencyjny?

Tak! ExpressVPN nagradza każde udane polecenie 30 darmowymi dniami naszej usługi. NIe ma ograniczeń co do tego, ile osób możesz zaprosić. Zarejestruj się i zacznij polecać. 🙂

Dowiedz się więcej na temat programu referencyjnego ExpressVPN.

Wróć do góry


Dlaczego warto wybrać ExpressVPN, a nie innych dostawców VPN?

ExpressVPN oferuje sieć premium VPN, zoptymalizowaną pod kątem prędkości i niezawodności. Ciesz się nieograniczonym transferem i serwerami w dziesiątkach krajów na całym świecie. ExpressVPN stworzył najlepszą sieć i aplikacje VPN w branży. Jeszcze się wahasz? ExpressVPN oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy w ramach wszystkich planów, więc możesz wypróbować najlepszą dostępną usługę VPN bez ryzyka. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Jakie są warunki korzystania z ExpressVPN?

Aby dowiedzieć się więcej o ExpressVPN jako firmie, Warunki korzystania z ExpressVPN znajdziesz tutaj.

Wróć do góry


Jak mogę zalogować się na swoje konto ExpressVPN?

Istnieją dwa sposoby, aby zalogować się na swoje konto na stronie ExpressVPN.

Możesz zalogować się za pomocą adresu e-mail i hasła powiązanego z Twoim kontem ExpressVPN.

Alternatywnie, możesz wpisać adres e-mail powiązany z Twoim kontem ExpressVPN i poprosić o link do logowania w wiadomości e-mail. Otwórz link w wiadomości, aby zalogować się na swoje konto.

Jeśli nie posiadasz konta ExpressVPN, możesz rozpocząć subskrypcję, klikając poniżej:

Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Jak zainstalować ExpressVPN?

 1. Zdobądź subskrypcję ExpressVPN
 2. Wejdź na ExpressVPN. com i wybierz MOJE KONTO w górnej części strony
 3. Zaloguj się, podając swoją nazwę użytkownika i hasło
 4. Pod opcją Moje subskrypcje wybierz Skonfiguruj ExpressVPN
 5. Wybierz POBIERZ TERAZ dla odpowiedniej wersji swojego urządzenia
 6. Postępuj zgodnie z instrukcją, aby skonfigurować ExpressVPN na swoim urządzeniu i ciesz się wyższym poziomem prywatności oraz bezpieczeństwa

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN. com/order" data-wpel-link="internal">Zdobądź ExpressVPN już teraz

Wróć do góry


Dlaczego moja aplikacja desktopowa ExpressVPN nie aktualizuje się automatycznie?

W przeciwieństwie do wersji mobilnych, aplikacje desktopowe ExpressVPN nie aktualizują się automatycznie.

Aby zaktualizować swoją aplikację, po prostu pobierz i uruchom instalatora najnowszej wersji aplikacji ExpressVPN na Windowsa, Maca lub Linuxa.

Wróć do góry


Dlaczego moja aplikacja ExpressVPN nie powiadamia mnie o najnowszej dostępnej wersji?

ExpressVPN powiadamia klientów o nowych wydaniach stopniowo, aby zapewnić sprawny proces przechodzenia na nowszą wersję. Aby pobrać najnowszą wersję dowolnej aplikacji ExpressVPN, wejdź na www. com/latest.

Wróć do góry


Czym jest wybór lokalizacji?

Wybór lokalizacji umożliwia podjęcie decyzji na temat tego, z jaką lokalizacją serwera VPN chcesz się połączyć.

W oknie wyboru lokalizacji możesz wyświetlić lokalizacje serwerów, z którymi ostatnio się łączono, te, które oznaczono jako ulubione oraz wszystkie dostępne lokalizacje serwerów. ExpressVPN poleci Ci również najlepsze lokalizacje serwerów w zależności od Twojej lokalizacji.

Zobacz instrukcje dotycząc wyboru lokalizacji:

 • Na Windowsa
 • Na Maca
 • Na Linuxa
 • Na Androida
 • Na iOS

Więcej informacji dotyczących wyboru lokalizacji serwera znajdziesz w tym przewodniku lub kontaktując się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN w celu otrzymania wsparcia.

Wróć do góry


Czy ExpressVPN „dławi” moje połączenie?

Nie. W przypadku ExpressVPN nie ma miesięcznych limitów transmisji danych, a dostawcy usług internetowych nie „dławią” połączenia.

Dowiedz się więcej na temat tego, w jaki sposób VPN pomaga Ci chronić się przed „dławieniem” i pobierać bez ograniczeń.

Wróć do góry


Czy mogę usunąć swoje konto ExpressVPN?

Możesz usunąć swoje konto ExpressVPN przez ExpressVPN na iOS (iPhone lub iPad) lub kontaktując się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN.

Uwaga: Przed usunięciem konta upewnij się, że Twoja subskrypcja została anulowana. W przeciwnym razie opłaty w dalszym ciągu będą naliczane. W zależności od miejsca, w którym wykupiono subskrypcję, możesz ją anulować za pośrednictwem strony ExpressVPN, Apple App Store lub Google Play Store. Możesz również skontaktować się z pomocą techniczną przez czat na żywo lub e-mail.

Jeśli korzystasz z ExpressVPN na iOS, możesz usunąć konto w aplikacji, wykonując poniższe czynności.

Jeśli posiadasz aktywną subskrypcję:

 1. Otwórz aplikację ExpressVPN na swoim iPhonie lub iPadzie.
 2. Stuknij Opcje > Konto.
 3. Stuknij Usuń konto.
 4. Stuknij Tak, usuwam konto.
 5. Stuknij Gotowe.

Jeśli Twoja subskrypcja wygasła:

 1. Otwórz aplikację ExpressVPN na swoim iPhonie lub iPadzie.
 2. W sekcji Subskrypcja wygasła stuknij Usuń konto.

W przypadku zarówno aktywnych, jak i wygasłych subskrypcji, Twoje konto zostanie trwale usunięte dopiero po 5-7 dniach..

Potrzebujesz pomocy? Skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN, aby otrzymać natychmiastowe wsparcie.

Wróć do góry


Wciąż mam pytania. Jak mogę skontaktować się z pomocą techniczną przez czat na żywo?

W razie jakichkolwiek dodatkowych pytań lub innych problemów skontaktuj się z zespołem pomocy technicznej ExpressVPN.

Możesz też utworzyć support ticket lub wysłać e-mail bezpośrednio do zespołu na adres:


Wróć do góry

Czy ten artykuł okazał się pomocny?

Podstawowe informacje

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego to uczelnia publiczna. To oznacza możliwość bezpłatnego studiowania w trybie stacjonarnym. Wyjątkiem są studia niestacjonarne, za które pobierana jest opłata (czesne).


Studia stacjonarne to inaczej studia dzienne, na których zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku. Na UKSW na wszystkich kierunkach są to studia bezpłatne.

Studia niestacjonarne to studia zaoczne, na których zajęcia odbywają się w ramach tzw. zjazdów w weekendy (na niektórych wydziałach również w piątki). Wyjątkiem jest kierunek lekarski – tam zajęcia odbywają się w tygodniu. Studia niestacjonarne na UKSW są płatne.Rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów

Każdy, kto chce rozpocząć studia I, II stopnia lub jednolite studia magisterskie, a także w Szkole Doktorskiej UKSW. Internetowa Rejestracja Kandydatów przewidziana jest dla kandydatów którzy posiadają nową maturę (od 2005 roku), starą maturę (do roku 2004), Maturę Międzynarodową (IB), Maturę Europejską oraz maturę zagraniczną (studia I stopnia lub jednolite magisterskie), a także dla kandydatów z dyplomem licencjackim, inżynierskim, magisterskim i dyplomem ukończenia studiów w zagranicznej uczelni (studia II stopnia).Zazwyczaj rozpoczyna się w czerwcu. Co roku, zazwyczaj w marcu, podajemy szczegółowy harmonogram na stronie głównej Uniwersytetu.


Na naszej uczelni można aplikować jednocześnie na kilka kierunków studiów. Nie obowiązują żadne limity.


Tak, kierunek można zmienić do ostatniego dnia rejestracji.


Najchętniej wybieranymi kierunkami w rekrutacji 2022/2023 były: psychologia, kierunek lekarski, ekonomia, stosunki i prawo międzynarodowe, zarządzanie publiczne, informatyka, prawo. Więcej informacji znajduje się na podstronie kandydaci w zakładce statystyki rekrutacji.


Po uzupełnieniu danych osobowych oraz danych dotyczących egzaminów maturalnych można przejść w rejestracji do kolejnego kroku – czyli do wyboru kierunku/kierunków studiów. Należy sprawdzić, jakie przedmioty maturalne są potrzebne na poszczególnych kierunkach studiów.

Jeżeli wyniki egzaminów maturalnych nie są jeszcze znane, należy wybrać zdawany przedmiot, pozostawić zero, a po otrzymaniu wyników uzupełnić dane.


Tak, jest taka możliwość. W systemie IRK w zakładce „wykształcenie” na koncie kandydata należy wybrać „dyplom licencjata lub równoważny” lub odpowiednio „dyplom inżyniera” bądź „dyplom magistra”, nie wypełniając pól dotyczących numeru dyplomu i daty jego wystawienia [„numer dokumentu”, „data wystawienia]. Te dane można uzupełnić przed wydrukowaniem ankiety, czyli na etapie kompletowania dokumentów. Pola te można zostawić puste, jeśli w momencie składania dokumentów kandydat posiada zaświadczenie o ukończeniu studiów.

Przy zapisie na kierunek, na którym kwalifikacja odbywa się na podstawie średniej z toku studiów, kandydat, który nie ma wyników musi wybrać wymagany w kwalifikacji element („średnia z toku studiów”), wpisując w oknie średniej z toku studiów dowolną wartość z przedziału 2-5. Do czasu zakończenia rejestracji na te studia, należy wprowadzić właściwą wartość średniej z toku studiów. Wpisana wartość musi być udokumentowana podczas składania dokumentów (na suplemencie do dyplomu, zaświadczeniu o ukończeniu studiów lub innym zaświadczeniu uzyskanym z dziekanatu).


Matura

W tym przypadku chodzi jedynie o wyniki matur. Tylko wybrane kierunki mają dodatkowo rozmowy kwalifikacyjnej (np. dziennikarstwo i komunikacja społeczna).


W przypadku rejestrowania się jeszcze przed uzyskaniem świadectwa dojrzałości, wystarczy wpisać rok zdawania matury. Numer dokumentu należy uzupełnić później, po otrzymaniu świadectwa (zazwyczaj pod koniec czerwca/na początku lipca).


Wyniki matur należy wpisać samodzielnie. Będą umieszczone na podaniu o przyjęcie na studia. System IRK pobiera wyniki z KReM, aby obliczyć wyniki rekrutacyjne kandydatów i tym samym utworzyć na ich podstawie listy rankingowe. Wyniki pobrane z KReM nie będą widoczne na podaniu kandydata.


Wystarczy zaznaczyć jedynie te przedmioty, które są wymagane do obliczenia wyniku rekrutacyjnego i wprowadzić ich wyniki do systemu.


Dla systemu IRK istotne jest, aby wybrać i zaznaczyć zdawany przedmiot maturalny. Do momentu otrzymania świadectwa dojrzałości należy zostawić zero. Jeśli będą już znane wyniki, należy je uzupełnić na koncie w systemie IRK.


Niestety nie ma możliwości zamiany przedmiotów, które stanowią kryteria rekrutacyjne.


Przeliczniki dla starej matury, zgodne z Uchwałą rekrutacyjną:

skala 1-6


2 -> 30 pkt.

3 -> 50 pkt.

4 -> 70 pkt.

5 -> 90 pkt.

6 -> 100 pkt.

skala 2-5


3 -> 40 pkt.

5 -> 100 pkt.


Egzaminy

Kandydat powinien przystąpić do egzaminu wstępnego w przypadku:


– rekrutacji na kierunek specjalistyczne studia teologiczne (studia II stopnia stacjonarne).

– dla osób posiadających zagraniczny dyplom ukończenia studiów.


Chodzi o egzamin maturalny. Egzaminy wstępne są organizowane tylko w przypadkach ujętych w poprzednim punkcie.


Opłata rekrutacyjna

Wpłaty należy dokonać po zarejestrowaniu się w systemie IRK. Jest to warunek dopuszczenia do postępowania kwalifikacyjnego.


Opłata rekrutacyjna wynosi 85 zł za każdy kierunek studiów. Wyjątkiem jest dziennikarstwo i komunikacja społeczna, teologia oraz specjalistyczne studia teologiczne – 100 zł.


Opłaty rekrutacyjnej można dokonać zarówno przez zlecenie przelewu w banku, na poczcie jak i za pomocą przelewu internetowego, z którego można potem wydrukować potwierdzenie.


Ta kwestia nie ma znaczenia, ponieważ przelewy identyfikowane są po numerze konta, który został specjalnie wygenerowany dla każdego kandydata (każdy kandydat ma indywidualny numer konta do wpłaty rekrutacyjnej). W momencie, w którym opłata dotrze do systemu IRK, zostanie to odpowiednio przypisane do konkretnego kandydata.


System przyporządkuje opłaty według kolejności wyboru kierunków. Gdy opłaty zostaną zaksięgowane w systemie IRK pod kierunkami pokaże się komunikat „opłata rekrutacyjna została zapłacona”. Można je wówczas przypisać według własnych preferencji klikając na stronie głównej konta w odnośnik „opłaty”, który znajduje się w obszarze „moje kierunki studiów”.


O zwrot opłaty rekrutacyjnej można ubiegać się tylko w następujących sytuacjach: 1. nieważnej rejestracji (wniesienie opłaty rekrutacyjnej po terminie),

 2. rejestracji na mniejszą liczbę kierunków niż wynika to z wniesionej opłaty (zwracana jest nadpłata),

 3. braku rejestracji na jakikolwiek kierunek,

 4. z powodu wyczerpania miejsc na studiach niestacjonarnych,

 5. nieobecności na egzaminie wstępnym (usprawiedliwionej i udokumentowanej).

Pobierz Formularz zwrotu opłaty rekrutacyjnej.

Wydrukowany wniosek o zwrot opłaty należy przesłać na adres Biura Rekrutacji do 31 października 2022 r.


Składanie dokumentów na studia

Lista dokumentów wymaganych od kandydatów znajduje się w zakładce kandydaci.


Dokumenty należy składać w miejscach wyznaczonych przez wydziały. Najczęściej są to dziekanaty. Wykaz miejsc, gdzie są przyjmowane dokumenty zostanie opublikowany w zakładce kandydaci (oddzielnie dla studiów stacjonarnych i niestacjonarnych).


Kandydaci na studia stacjonarne oraz studia niestacjonarne (kierunek lekarski, psychologia, pedagogika, pedagogika specjalna) składają dokumenty gdy otrzymają komunikat o zakwalifikowaniu i po skompletowaniu. Kandydaci na studia niestacjonarne (z wyjątkiem kierunku lekarskiego, psychologii, pedagogiki) składają dokumenty od momentu wyznaczonego przez dany wydział.


Nie. Należy złożyć je razem ze wszystkimi wymaganymi dokumentami.


Aby wydrukować ankietę konieczne jest posiadanie świadectwa dojrzałości (matury). System IRK dopiero po wpisaniu brakujących danych nt. świadectwa dojrzałości umożliwi wydruk ankiety.


W przypadku, gdy nie możesz osobiście złożyć dokumentów na studia – dopuszczone jest, aby osoba trzecia dokonała tego w Twoim imieniu:

KANDYDAT NA STUDIA STACJONARNE:

– za kandydata może złożyć dokumenty: • członek najbliższej rodziny (niekonieczne jest w tym przypadku upoważnienie pisemne)

 • osoba spoza rodziny w przypadku, gdy posiada upoważnienie udzielone na piśmie (ogólne – tj. do reprezentowania kandydata podczas postępowania rekrutacyjnego, bądź szczególne – tj. do dokonania konkretnej czynności, jaką jest złożenie dokumentów na studia).

UWAGA: ankieta kandydata drukowana z konta kandydata w IRK, która jest jednym z wymaganych dokumentów, musi być podpisana przez kandydata

UWAGA: niekonieczne jest upoważnienie poświadczone notarialnie.

KANDYDAT NA STUDIA NIESTACJONARNE:

w przypadku, gdy kandydat nie może złożyć osobiście dokumentów, wówczas w imieniu kandydata może dokonać tej czynności inna osoba, która powinna posiadać pisemne upoważnienie do złożenia dokumentów.

W zależności od wydziału umowa o warunkach odpłatności za studia zawierana między osobą przyjmowaną na studia, a uczelnią, będzie przedłożona do podpisu we wrześniu lub w październiku, bądź w momencie składania dokumentów rekrutacyjnych. W przypadku, jeśli kandydat na studia chciałby dowiedzieć się w jakim momencie przedłożona zostanie mu umowa do podpisu powinien skontaktować się z dziekanatem właściwego wydziału.


UWAGA: ankieta kandydata drukowana z konta kandydata w IRK, która jest jednym z wymaganych dokumentów, musi być podpisana przez kandydata

UWAGA: niekonieczne jest upoważnienie poświadczone notarialnie.

Wzór upoważnienia – pobierz plik doc


Elektroniczna Legitymacja Studencka

Na koncie kandydata (strona główna konta kandydata) znajduje się podświetlony zielonym kolorem link „wydruk podań”, który otwiera plik PDF z ankietą kandydata oraz podaniem o wydanie ELS (ostatnia strona pliku). Na końcu podania o wydanie ELS jest nr konta, na który należy wnieść opłatę za legitymację. Numer konta widoczny jest również na stronie głównej konta kandydata, od momentu, gdy kandydat zostanie zakwalifikowany. Wówczas numer ten widoczny jest na dole strony głównej kandydata w punkcie „Moje opłaty”.


Opłatę za Elektroniczną Legitymację Studencką w wysokości 22 PLN należy wpłacić na specjalny rachunek bankowy o numerze 58 1090 1014 0000 0001 2344 5842. Trzeba pamiętać, że jest to inny nr konta niż ten, na który należy wnieść opłatę rekrutacyjną.

Na studiach z kwalifikacją opłatę należy wnieść dopiero po zakwalifikowaniu lub uzyskaniu na koncie kandydata wyraźnej informacji o możliwości złożenia dokumentów – dotyczy kandydatów z listy rezerwowej, którzy otrzymali na koncie w IRK w zakładce „WYNIKI REKRUTACJI” informację o zaproszeniu do złożenia dokumentów.


Po ogłoszeniu wyników (patrz harmonogram rekrutacji) kandydaci na studia z kwalifikacją, którzy na koncie mają komunikat „zakwalifikowany” powinni wnieść opłatę za ELS i mieć dowód wpłaty przy składaniu dokumentów.

Kandydaci na studia bez kwalifikacji wnoszą opłatę rekrutacyjną, kiedy zdecydują się na złożenie dokumentów (przed złożeniem dokumentów). Osoby te składając dokumenty powinny mieć ze sobą dowód wpłaty zarówno za ELS, jak i dowód wniesienia opłaty rekrutacyjnej.


Akademia Czystego Powietrza 2023 – pytania i odpowiedzi

Webinarium 1

Akademia Czystego Powietrza 2023

Zobacz


Akademia Czystego Powietrza 2021 – pytania i odpowiedzi

Webinarium 1

Akademia Czystego Powietrza 2021 – „Czyste Powietrze” – otoczenie, nowe zasady, pomocne narzędzia – pytania i odpowiedzi.

Zobacz

Webinarium 2

Akademia Czystego Powietrza 2021 – Kredyt Czyste Powietrze – jak i gdzie skorzystać ze ścieżki bankowej? – pytania i odpowiedzi. pl/akademia-czystego-powietrza-2021-webinarium-2/" target="_self" rel="noopener noreferrer">Zobacz

Webinarium 3

Akademia Czystego Powietrza 2021 – Zachęty dla gmin w programach „Czyste Powietrze” i „Stop Smog” – pytania i odpowiedzi. pl/akademia-czystego-powietrza-2021-webinarium-3/" target="_self" rel="noopener noreferrer">Zobacz

Webinarium 4

Gminy w programie „Czyste Powietrze” – wymiana dobrych praktyk (Skawina, Bieruń, Rybnik) – pytania i odpowiedzi. pl/akademia-czystego-powietrza-2021-webinarium-4/" target="_self" rel="noopener noreferrer">Zobacz

Webinarium 5

Platforma współpracy dla partnerów programu „Czyste Powietrze” na przykładzie PGNiG oraz API – pytania i odpowiedzi. pl/akademia-czystego-powietrza-2021-webinarium-5/" target="_self" rel="noopener noreferrer">Zobacz

Webinarium 6

Uchwały antysmogowe i Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków (CEEB) – pytania i odpowiedzi. pl/akademia-czystego-powietrza-2021-webinarium-6/" target="_self" rel="noopener noreferrer">Zobacz

Webinarium 7

Wnioski o dofinansowanie i płatność w „Czystym Powietrzu” – pytania i odpowiedzi

Zobacz

Webinarium 8

Elektryfikacja w ogrzewnictwie (PV i PC) – pytania i odpowiedzi

Zobacz

Webinarium 9

Termomodernizacja. Najlepsza energia to ta, której nie zużyjemy – pytania i odpowiedzi

Zobacz

Webinarium 10

Rola ekodoradcy w programie „Czyste Powietrze” – pytania i odpowiedzi

Zobacz

Najczęściej zadawane pytania Hitachi Cp S420wac7s2

Bezpośredni link do pobrania Najczęściej zadawane pytania Hitachi Cp S420wac7s2

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Najczęściej zadawane pytania Hitachi Cp S420wac7s2