Podręcznik D-Link Ant24 0500 jest idealny dla osób, które pracują zdalnie z domu. Pozwala on łatwo i szybko skonfigurować sieć bezprzewodową w domu. Użytkownicy mogą również skonfigurować swój router i połączyć się z siecią publiczną lub siecią prywatną. Możliwe jest również śledzenie ruchu sieciowego i monitorowanie wydajności sieci, co pozwala użytkownikom uzyskać lepszą kontrolę nad swoją siecią w domu. Podręcznik D-Link Ant24 0500 zapewnia również łatwe rozwiązanie problemów sieciowych, dzięki czemu użytkownicy mogą skonfigurować swoją sieć zdalnie z domu.
Ostatnia aktualizacja: Podręcznik dla osób pracujących w domu D Link Ant24 0500
Oferta pracy w ORPEG
Poszukujemy osób do pracy w siedzibie ORPEG w Warszawie
Czytaj więcej
Startuje 4. edycja Latającej Poradni online. Zgłoszenia do 20 lutego br.
ORPEG rozpoczął realizację 4. edycji autorskiego projektu „Latająca Poradnia online”.Projekt ma na celu przeprowadzenie szczegółowych badań diagnostycznych uczniów szkół polskich i polonijnych pod kątem psychologicznym, logopedycznym, fizjoterapeutycznym / integracji sensorycznej.
Konkurs “Polonijny Rodzic na 6” – zapraszamy do udziału!
Zapraszamy szkoły polonijne do udziału w kolejnej edycji konkursu “Polonijny Rodzic na 6”. ORPEG objął konkurs patronatem honorowym.Termin nadsyłania zgłoszeń pocztą elektroniczną: od 1 stycznia do 31 marca 2023 r.
Konkurs o Ignacym Janie Paderewskim. Przedłużenie terminu zgłoszeń do 13 lutego br.!
Już po raz trzeci Wielkopolski Kurator Oświaty oraz Instytut Dziedzictwa Myśli Narodowej organizują konkurs "Ignacy Jan Paderewski - pianista, wirtuoz, kompozytor, polityk, dyplomata, mąż stanu, mecenas sztuki i architektury". ORPEG jest partnerem konkursu.Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 13 lutego 2023 r.
Czym się zajmujemy?
Misją Ośrodka Rozwoju Polskiej Edukacji za Granicą – jednostki podległej Ministerstwu Edukacji i Nauki - jest kształtowanie i podtrzymywanie poczucia tożsamości narodowej wśród Polonii i Polaków żyjących poza granicami kraju. Jest instytucją wspomagającą oświatę polonijną i polskojęzyczną za granicą.
Kształcenie na odległość (szkoły online)
Awans zawodowy
Zamawianie podręczników
Repatrianci / Powracający z zagranicy
Baza szkół polonijnych i innych
Szkolenia
Materiały dydaktyczne
Nadzór pedagogiczny
Kształcenie na odległość
System kształcenia na odległość polega na samokształceniu uczniów migrujących i czasowo przebywających za granicą.
Kształcenie na odległość wymaga wytrwałości w zgłębianiu wiedzy oraz zdobywaniu umiejętności coraz lepszego posługiwania się językiem ojczystym. Uczniowie pracują samodzielnie, a w ciągu roku szkolnego zobligowani są do przesyłania określonej liczby prac kontrolnych z poszczególnych przedmiotów.
Wsparcie nauczycieli
Kształcenie i doskonalenie nauczycieli polonijnych oraz polskojęzycznych
Polonijne Centrum Nauczycielskie jest instytucją oświatową powołaną przez Ministra Edukacji Narodowej w 1991 r. Zadaniem Centrum jest merytoryczne i metodyczne wspomaganie nauczycieli spoza granic Rzeczypospolitej Polskiej, uczących języka polskiego i innych przedmiotów w języku polskim.
Zamawianie podręczników
ORPEG przekazuje za granicę podręczniki i pomoce dydaktyczne służące nauczaniu języka polskiego i w języku polskim
Podręczniki i pomoce dydaktyczne mogą być przekazywane na wniosek organizacji społecznych zarejestrowanych za granicą lub innych podmiotów organizujących za granicą nauczanie języka polskiego lub innych przedmiotów nauczanych w języku polskim, w tym także nauczycieli pracujących wśród Polonii i Polaków zamieszkałych za granicą
Awans zawodowy
Informacje dla nauczycieli z zakresu awansu zawodowego
ORPEG zajmuje się awansem zawodowym nauczycieli szkół polskich za granicą oraz szkół polonijnych.
Repatrianci / Powracający z zagranicy
Organizujemy kursy dla repatriantów i ich rodzin. Wspieramy informacyjnie rodziców i dzieci powracających do kraju.
Zbiór informacji i praktycznych porad dla rodziców i dzieci w zakresie edukacji szkolnej w Polsce oraz w obrębie kursów dla repatriantów i członków ich rodzin w procesie adaptacji w środowisku polskim.
Praca dodatkowa w wieku emerytalnym podejmowana jest z różnych powodów. Niektóre osoby robią to z konieczności, ponieważ wysokość ich emerytury pozostawia wiele do życzenia, a inne osoby najzwyczajniej zaczynają się nudzić po odejściu z pracy na emeryturę.
Na szczęście jest wiele opcji pracy dodatkowej dla emerytów. Można podjąć pracę dodatkową w zaciszu własnego domu, ale również stacjonarnie czy zdalnie.
Praca dodatkowa dla emeryta
Pracy można szukać w różnych miejscach – robiąc sobie spacer po przedsiębiorstwach, rozglądając się za ofertami w sieci czy udając się po pomoc do urzędu pracy. Jeśli stan zdrowia na to pozwala i upragnioną formą zatrudnienia jest praca dodatkowa stacjonarna, warto wybrać się do kilku konkretnych instytucji i zostawić tam swoje CV. Może okazać się, że w tym miejscu jest akurat wakat i taką pracę otrzyma się od ręki.
Dodatkowa praca przez internet
Wygodniejsze będzie jednak szukanie ofert w sieci, szczególnie jeśli na długie spacery nie pozwala stan zdrowia, a preferowaną formą pracy jest, tak czy siak, praca zdalna. Praca dodatkowa w domu może także być związana z chałupnictwem, czyli wykonywaniem niewielkich, niewymagających zleceń w domu – chodzi tutaj o takie zlecenia jak skręcanie długopisów czy składanie teczek. Praca zdalna może wiązać się z większą odpowiedzialnością – kontaktem z klientami, zajmowaniem się korektą czy pisaniem artykułów sponsorowanych.
Jak znaleźć pracę przez internet?
Aby znaleźć pracę przez internet, najlepiej wyszukać w wyszukiwarkę Google. pl hasła takie jak: „praca dorywcza”, „praca dodatkowa”, „praca zdalna”, „praca w domu”, „praca chałupnicza”, „praca dla emeryta”, „praca dla seniora”. Dobrze jest również korzystać z portali ogłoszeniowych, na których znajduje się duża ilość ofert pracy, w tym ofert pracy dla emerytów. Wśród czołowych portali tego typu wyróżnić można: www. pl, www. pl/praca/, https://pl. org/praca-dla-emeryta, www. pl/oferty/, .
Przygotuj CV!
Jeśli jakaś oferta wzbudzi zainteresowanie, należy na nią odpowiedzieć w formie wiadomości lub telefonu. Bardzo ważne jest, aby przygotować sobie CV, by móc przedłożyć je potencjalnemu nowego pracodawcy. CV można stworzyć samodzielnie, na przykład wykorzystując w tym celu funkcje programu Microsoft Word lub skorzystać z darmowych programów internetowych.
Jaka praca na nas czeka?
Na emerytów czekają mniej lub bardziej kreatywne posady. Niektórym wystarczy mechaniczna praca związana z chałupnictwem lub praca dodatkowa jako ochroniarz. Inni potrzebują większej stymulacji, dlatego wybierają udzielanie korepetycji dzieciom i młodzieży czy pisanie tekstów jako copywriter. Stacjonarnie można otrzymać także posadę jako sprzedawca, a zdalnie – jako korektor, tłumacz czy redaktor tekstów. Oferta rynku pracy jest szeroka, wybór pracy zależy więc od indywidualnych preferencji osoby szukającej zajęcia.
W sieci znajdą się także oferty pracy sugerujące zarobki poprzez wypełnianie ankiet, jednak należy być sceptycznie nastawionym do tego typu prac zarobkowych, ponieważ rzadko kiedy podpisuje się wówczas jakiekolwiek umowy. Podczas szukania pracy w sieci należy zachować czujność i nie dać się oszukać.
Wykaz podręczników dopuszczonych do użytku szkolnego do kształcenia ogólnegoWykaz podręczników do kształcenia ogólnego dla mniejszości narodowych i etnicznych orazspołeczności posługującej się językiem regionalnymWykaz podręczników do kształcenia ogólnego opracowanych w ramach projektu„E-podręczniki do kształcenia ogólnego” współfinansowanego ze środków pochodzących z UE,uwzględniających podstawę programową kształcenia ogólnego określoną w rozporządzeniu z dnia27 sierpnia 2012 r. (Dz. U. poz. 977 z późn. zm. )Podręczniki są dostępne na stronie internetowejWykaz podręczników do kształcenia ogólnego opracowanych na zlecenie ministra właściwego do sprawoświaty iwychowania, uwzględniających podstawę programową kształcenia ogólnego określoną w rozporządzeniuz dnia 27sierpnia 2012 r. )Wykaz podręczników do kształcenia specjalnego opracowanych na zlecenie ministra właściwego dospraw oświaty i wychowania, uwzględniających podstawę programową kształcenia ogólnego z dnia 14lutego 2017 r.