Podręcznik serwisowy sprzętu komputerowego Cisco Sce2020 4xgbe Sm

Podręcznik serwisowy sprzętu komputerowego Cisco Sce2020 4xgbe Sm jest doskonałym narzędziem dla profesjonalistów, którzy chcą zapoznać się z technologią sieciową i zrozumieć, jak działa sprzęt Cisco. Podręcznik zawiera wszystkie niezbędne informacje na temat instalacji, konfiguracji i utrzymania urządzenia. Podręcznik zawiera szczegółowe informacje na temat zarządzania siecią, zarządzania zabezpieczeniami, zarządzania zasobami sieciowymi i zarządzania sieciami WAN. Podręcznik oferuje również informacje na temat wdrażania usług, w tym usług sieciowych, usług bezpieczeństwa i usług łączności. Pozwala użytkownikom wykorzystać w pełni możliwości sprzętu Cisco Sce2020 4xgbe Sm, a także zrozumieć jego funkcje i możliwości.

Ostatnia aktualizacja: Podręcznik serwisowy sprzętu komputerowego Cisco Sce2020 4xgbe Sm

Kupując urządzenie Cisco, niezależnie czy będzie nowe czy odnowione (refurbrished), możemy wykupić do niego kontrakt serwisowy. Partner Cisco, u którego jest zamawiany sprzęt może nam przedstawić kilka opcji, w jakich te serwisy będziemy mogli dostać. Najpopularniejszą wersją są serwisy SMARTnet. Pozwalają one na korzystanie przez zdefiniowany czasu (12, 24 lub 36 miesięcy – na tyle można jednorazowo wykupić serwisy) ze wszystkich oferowanych przez producenta możliwości. Serwisy SMARTnet umożliwiają:

 • Wymianę sprzętu na nowy w określonym w umowie czasie – od trybu 24x7x2 (2 godziny) do Next Business Day. Dostępność serwisu, gdzie możemy wymienić sprzęt w ciągu kilku godzin zależy od lokalizacji instalacji sprzętu, w centrum Warszawy możemy liczyć na to, że urządzenie przyjedzie w ciągu 2 godzin, jednak na obszarach odległych od głównych miast i centrów serwisowych, może to być jedynie NBD.
 • Pozwalają na aktualizację oprogramowania co zapewnia większe bezpieczeństwo i stabilność całej sieci. Mamy bezpośredni dostęp do cisco. com i pobieramy dowolne oprogramowanie na nasze urządzenie.
 • Posiadając aktualne serwisy użytkownik może zgłosić swój problem do inżynierów Cisco tzw. TAC – Technical Assisatnce Center. Bez pośrednictwa partnera zgłaszamy problem do Cisco i zostaje nam przedzielony inżynier, który pomaga nam w rozwiązaniu problemu. Inżynier prosi często o konfigurację urządzenia, logi i opis sytuacji. Czasem jest nam w stanie pomóc w ciągu godziny a czasem złożone problemy zajmują wiele dni i tygodni. Co istotne inżynierowie mają dostęp do wewnętrznych baz danych i są często w stanie dość szybko określić problem korzystając z wewnętrznych baz danych. Zdarzyło nam się również, że TAC odtwarzał problem u siebie w labie i przy wsparciu developerów oprogramowania znajdował problem.

Na przykładach poniżej mamy opcje do wyboru przy zakupie serwisu SmartNET:

 • SMARTnet 8x5xNBD – wsparcie inżyniera przez 8 godzin dziennie 5 dni w tygodniu + wymiana sprzętu następneg dnia roboczego
 • SMARTnet 24x7x4 – wsparcie inżyniera przez 24 godziny 7 dni w tygodniu + wymiana sprzętu w ciągu 4 godzin
 • SMARTnet 24x7x2 – wsparcie inżyniera przez 24 godziny 7 dni w tygodniu + wymiana sprzętu w ciągu 2 godzin

Czy potrzebuję serwisu:

To zależy od urządzenia i gwarancji na sprzęt. Dość dużo podstawowych urządzeń (np Catalysty i AP) mają gwarancję Enhanced Lifetime, dzięki której możemy wymienić urządzenie na następny dzień roboczy bez serwisu przez cały czas trwania gwarancji (koniec sprzedaży urządzenia tzw. end of life + 5 lat, często w praktyce będzie to oznaczało 10 lat darmowego serwisu nbd). Niektóre urządzenia mają również możliwość wymiany oprogramowania przez cały czas trwania gwarancji. Jedyny element jakiego nie dostajemy nigdy z gwarancją to dostęp do inżynierów TAC.

Cały czas wiele urządzeń ma podstawową gwarancję 90 dni i jest konieczność wykupienia serwisu, aby korzystać z wszystkich jego opcji.

Gdzie znajdziemy informację o gwarancji danego produktu -> Cisco Warranty Finder (wymagany login CCO)

Więcej informacji o serwisach i gwarancji

Kupując nowy rower, zwracamy uwagę na to, aby był on wygodny, bezpieczny, lekki i szybki. Miłośnik jazdy rowerowej wie, jaką radością jest jazda na dobrym i sprawnym rowerze. Aby była ona w pełni przyjemna, należy przede wszystkim zadbać o bezpieczeństwo: dostosować do swojego wzrostu wysokość siodełka i kierownicy, sprawdzić hamulce i oświetlenie, zadbać o odpowiedni strój, którego niezbędnym elementem jest kask. Ruszając w drogę, rowerzysta zna przepisy o ruchu drogowym i bezwzględnie ich przestrzega.
Podobnie jest z komputerem. Jeśli użytkownik pragnie skutecznie z niego korzystać i czerpać z tego przyjemność, musi pamiętać o postępowaniu zgodnie z zasadami bezpiecznego korzystania ze sprzętu i oprogramowania. Należy też zadbać o jak najlepsze stanowisko i komfort pracy. Nie wolno zapominać o tym, że z komputerów, które są w szkolnej pracowni, korzystają także nauczyciele i uczniowie z innych klas. Dlatego dbałość o sprzęt jest obowiązkiem każdego użytkownika.

R1bcPnvbEyKNf1

Źródło: Loutreraideuse, licencja: CC0.

R4Gen9qEiaAsK1

Źródło: luc (original picture), modification: Mielon, licencja: CC0. pl/portal/f/res-minimized/R1Xndh0TmEsHO/3/2pDChu9lGyaqVAiUceagiQIDe9JAj5bY. jpg">R1Xndh0TmEsHO1

Źródło: JL, licencja: CC BY 3. pl/portal/f/res-minimized/RET9QNxD3nwrZ/3/13wXQXO74KSYgaDkR2jnRi7kuZDyDflQ. jpg">RET9QNxD3nwrZ1

Źródło: JL, licencja: CC BY 3.

mfa04cdd996295503_d5e168

Aby praca na komputerze była pożyteczna i jednocześnie przyjemna, należy spełnić następujące warunki:

 • krzesło i biurko powinny być dopasowane do twojego wzrostu;

 • klawiaturę i ekran monitora należy ustawić w odpowiedniej odległości, dostosowanej wzrostu i wzroku użytkownika;

 • zadbaj o właściwe oświetlenie;

 • zapewnij sobie przerwy w pracy z komputerem, które pozwolą ci się zrelaksować i umożliwią odpoczynek oczom, mięśniom szyi, barku i dłoni.

Ważne!

Podczas pracy przy komputerze nie zapominaj o poniższych zasadach:

 • plecy powinny być wyprostowane i przylegać do oparcia krzesła;

 • przedramiona ugięte pod kątem zbliżonym do kąta prostego, powinny opierać się o brzeg biurka;

 • dłonie powinny być prawidłowo ułożone na klawiaturze;

 • wzrok użytkownika komputera powinien być skierowany na wprost, a odległość twarzy od monitora to od 40 do 80 cm (w zależności od wielkości monitora);

 • monitor powinien być odchylony nieznacznie do tyłu.

  RbR8SMeMsBnJd1

  Rysunek przedstawia prawidłową pozycję, jaką przyjął użytkownika przy komputerze, zgodnie z powyższymi zasadami

  RAgqW0Q3kCcRy1

  Oświetlenie powinno być ustawione tak, aby światło nie odbijało się w monitorze.

  R1RdejtZxGRgw1

  Aby skutecznie pracować przy komputerze, musisz zadbać o częste przerwy w pracy.

  RT2nua7VORed61

  Przerwę w pracy wykorzystaj na zajęcia ruchowe oraz odpoczynek dla oczu.

mfa04cdd996295503_d5e235

Praca przy komputerze w niewłaściwych warunkach może być powodem dolegliwości i chorób:

 • zbyt długie patrzenie na monitor może powodować pogorszenie wzroku.

 • niewłaściwa postawa, podczas siedzenia przy komputerze, może przyczynić się do zmęczenia mięśni, bólu kręgosłupa, szyi, barku i dłoni.

 • długotrwała praca przy komputerze może być przyczyną choroby długotrwale obciążonych stawów.

 • długotrwałe i częste korzystanie z komputera może doprowadzić do uzależnienia i wpłynąć negatywnie na samopoczucie, wywołując ciągłe zmęczenie, zmianę nastrojów i zły humor, oraz brak kontaktów z rówieśnikami w świecie rzeczywistym.

Ćwiczenie 1

Znasz już warunki, jakie musisz spełnić, pracując przy komputerze. Na podstawie swojej wiedzy opracuj, w znanym ci edytorze tekstu, zestaw zasad, które powinny obowiązywać w twojej klasie podczas zajęć komputerowych. Zastanawiając się nad nimi, przyjrzyj się pokazowi ilustracji. Pomogą ci one sformułować zasady prawidłowego zachowania uczniów w trakcie zajęć komputerowych. pl/portal/f/res-minimized/RZxHMqgjZXV5c/3/1Curv6Wet0g3mNVAIKwh1BNl4B6RxqwP. jpg">RZxHMqgjZXV5c1

Źródło: JL, licencja: CC BY 3. pl/portal/f/res-minimized/R4KeSb4VlLVE3/3/1foKHprDMALkP5lb4biQO2zheFpE0vTv. png">R4KeSb4VlLVE31

Źródło: Ewa Dobrzyńska, licencja: CC BY 3. pl/portal/f/res-minimized/R1GGLFb60MZnl/3/1bKItstY1qO7TKjkReup1DOZr0WJRoPQ. png">R1GGLFb60MZnl1

Źródło: Ewa Dobrzyńska, licencja: CC BY 3.

Po zakończeniu pracy porównaj swój zestaw zasad z przykładowym zestawem.

mfa04cdd996295503_d5e313

Zapamiętaj!

Stanowisko komputerowe musi być tak przygotowane, aby zapewnić ci bezpieczeństwo oraz przyjemną i komfortową pracę. W pracowni komputerowej obowiązują zasady bezpiecznego korzystania z komputerów.

  • Nazwa
  • Zapytaj o alternatywę

  Cisco SCE2020 Service Control Engine, Single Mode, 4-port GE

  P/N: SCE2020-4XGBE-SM
  Producent: Cisco

  Ocena produktu:

  Zapytaj naszych specjalistów o:

  - odpowiednik innego producenta
  - ten sam produkt w innym stanie niż nowy (np. refurbished)
  - inne/alternatywne rozwiązanie

  Cena i elastyczne finansowanie

  • Cena
  • Negocjacje
  • Leasing
  • Reseller

  Negocjuj z nami cenę jeśli:

  - nie mieścisz się w swoim budżecie
  - kupujesz więcej niż jedną sztukę
  - jesteś naszym stałym klientem
  - chcesz sprawdzić jak bardzo elastyczne są nasze ceny!

  Poznaj naszą
  politykę cenową

  Weź ten produkt
  w leasingu!

  Dziś można leasingować sprzęt, oprogramowanie i usługi! Pozwól sobie na więcej dzięki elastycznemu finansowaniu w leasingu.

  Poznaj możliwości
  leasingu

  Jesteś Resellerem?

  Możemy Ci zaoferować dodatkowe korzyści i długofalową współpracę! Skontaktuj się z nami, aby poznać szczegóły i atrakcyjne możliwości!


  Strefa pomocy

  GRATIS

  Konsultacje

  Zadzwoń: 71 738 25 31

  Napisz: cisco@112it. pl

  > doradzimy w wyborze
  > pomożemy uratować!
  > przeszukamy cały świat!

  Dobierz dodatkowo:

  • Opcje
  • Usługi
  • Oprogramowanie

  Pomyśl o dobraniu opcji do sprzętu, który chcesz zakupić.

  Posiadamy portoflio opcji nie tylko do modeli aktualnych w ofercie producenta, ale także do starszych modeli, które nie są już produkowane.

  Sprawdź co możemy dla Ciebie zrobić!

  W odpowiedzi na Twoje potrzeby jesteśmy w stanie świadczyć usługi związane z każdym etapem życia Twojej infrastruktury!

  Skorzystaj
  z naszych usług

  Dobierz oprogramowanie dla swojego sprzętu!

  Jeśli masz pytania, nasi specjaliści chętnie doradzą i przedstawią zasady licencjonowania oraz ceny.

  Informacje dodatkowe

  • Opis
  • Opinie (0)

  Uprzejmie informujemy, że mimo wszelkich starań specyfikacja może być nieaktualna, a zamieszczona zdjęcia nie zawsze odpowiadają rzeczywistemu wyglądowi produktu.

Podręcznik serwisowy sprzętu komputerowego Cisco Sce2020 4xgbe Sm

Bezpośredni link do pobrania Podręcznik serwisowy sprzętu komputerowego Cisco Sce2020 4xgbe Sm

Starannie wybrane archiwa oprogramowania - tylko najlepsze! Sprawdzone pod kątem złośliwego oprogramowania, reklam i wirusów

Ostatnia aktualizacja Podręcznik serwisowy sprzętu komputerowego Cisco Sce2020 4xgbe Sm